- A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány negyedik éve díjaz kiváló tanárokat és edzőket
- Az elismerés alapjául a Mentorok tanítványainak művészeti-, sport- vagy tudományos eredményei szolgáltak.
- A díjátadón az esemény díszmeghívottja, Solomon Marcus akadémikus a mentorátus kérdésköréről beszélt
Kolozsvár, 2014. április 16. – A MOL Románia és A Közösségért Alapítvány negyedik alkalommal adta át a Mentor Díjakat, az idei tíz díjazott tanítványai és diákjai hazai és nemzetközi művészeti-, sport- és tudományos versenyeken és fesztiválokon voltak eredményesek.
A tíz díjazottat a Közösségért Alapítvány Kuratóriuma választotta ki. A 2013-ban negyedik alkalommal meghirdetett Mentor Díjra 505 jelölés érkezett, a jelöltek száma 174 volt.
A díjátadó ünnepséget megtisztelte jelenlétével Solomon Marcus akadémikus, matematikus, aki a mentorátus kérdésköréről beszélt. A díjazottak egyenként 8.000 lej pénzjutalomban részesültek és átvették a Mentor trófeát, Ioan Nemțoi neves üvegművész alkotását.
„Valamennyien vállaltunk már próbatételeket tanárok, edzők bíztatására, bár azokban a pillanatokban talán nem értettük meg teljesen eligazító, irányító szerepük fontosságát. A Mentor Díjjal kifejezésre juttatjuk megbecsülésünket a nagyszerű emberek iránt, akik önzetlen, odaadó, emberformáló tevékenységükkel nagyon sok tehetséges gyermeket segítettek a kibontakozásban. Kitűnő tanárokat díjazunk, mert generációkon át neveltek embert diákjaikból és mert segítik a fiatalokat igazi képességeik felismerésében.”, nyilatkozta Daradics Kinga, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.
Az előző két esztendőhöz hasonlóan az idei tíz díjazott között is van olyan, akit másodszor jelöltek. A jelölés tehát megismételhető, és azt magyarul is be lehet küldeni.
„Az idei díjazottak többségét a fiatalok jelölték, vagy olyan szülők, akiknek tehetséges gyermekeiket a díjazottak fedezték fel. A jelölések magas száma a nevelőmunka iránti tiszteletet mutatja. Egyik díjazott tanárnő alapvetően meghatározta több falusi gyermek és fiatal életét. Úgy irányította művészi önmegvalósulásukat, hogy Japántól Portugáliáig több országban váltottak ki elismerést egy argeși kistelepülésen létező értékek felmutatásával.”, mondta András Imre, a Közösségért Alapítvány ügyvezetője.
A Mentor-gála díszmeghívottja Solomon Marcus akadémikus, matematikus volt, aki régóta foglalkozik a mentorátus kérdéskörével.
„A történelem folyamán a mentorátus intézménye lényegesen hozzájárult a kultúra és a társadalom fejlődéséhez. Manapság, az elitista kultúráról a tömegkultúrára történő áttérés közepette a mentor-igény soha nem látott kihívásokkal találkozik. Vajon meg tudunk-e felelni ezeknek a kihívásoknak?”, tette fel a kérdést Solomon Marcus, a Mentor-gála díszmeghívottja.
A 2013. évi Mentor Díjasok
- Apreutesei Maricica, informatika tanár, Panciu, Vrancea
- Baicu-Simon Simona-Ana, balettoktató, Bákó
- Boga Katalin, fizikatanár, Szatmárnémeti
- Bogyó Mária, gyorskorcsolya edző, Csíkszereda
- Bolohan Romeo, műszaki oktató, Dumbrăveni, Suceava
- Burtea Ofelia-Alina, román nyelv- és irodalomtanár, Craiova
- Dan Leonard, angol nyelvtanár, Kolozsvár
- Iacoban Constantin-Cristinel, atlétaedző, Bukarest
- Nagy Olga, műkorcsolyaedző, Brassó
- Stoica Elena, rajztanár, Corbeni, Argeș
Az elismerés alapjául a Mentorok tanítványainak művészeti-, sport- vagy tudományos eredményei szolgáltak.
Mentor Díj a Tehetséggondozásért – 2014
A díjátadó ünnepségen a program szervezői – A Közösségért Alapítvány és a MOL Románia – ötödik alkalommal hirdették meg a Mentor Díjat. A korábbi évekhez hasonlóan a jelöléseket 2014. december 31-ig lehet benyújtani a jelölési űrlapba és a kiírásba foglaltaknak megfelelően. További részletek a www.molromania.ro și www.pentrucomunitate.ro honlapokon.