Kiosztották a Mentor díjakat a 2011. évre

2012. április 4., Kolozsvár

 

Tíz kiváló oktató, edző, vette át szerdán, április 4-én Kolozsváron a második alkalommal kiosztott Mentor Díjat. A Közösségért Alapítvány és a MOL Románia olyan tanárok, edzők, mentorok munkájának az elismerésére hozta létre a díjat, akik ösztönzik a tehetséges gyermekeket, akik tudásuk továbbadásával több generáció tehetségeit segítették kiemelkedő eredményekhez, akik azonban sem erkölcsileg, sem anyagilag nem kapták meg a megfelelő elismerést.

 

A díjra 191 jelölés érkezett 149 személyre, volt olyan, aki több javaslatot is kapott. A jelölések közül a Közösségért Alapítvány kuratóriuma választotta ki a tíz díjazottat. Az ünnepélyes gálaműsor Kolozsváron, a Szabók Bástyájában zajlott le, az ország különböző vidékeiről érkező díjazottak pedig a nyilvános elismerés mellett Ioan Nemțoi üvegművész alkotását, illetve személyenként 8000 lej értékű pénzjutalmat vehettek át.

 

„A Mentor Díjjal elismerésünket fejezzük ki azon tanárok, oktatók és edzők iránt, akik odaadással végzik munkájukat. A díjazottak hosszú karrierjét egyrészt az erkölcsi értékek követése, a fiatalok ösztönzésében nagy szerepet játszó kreativitás, másrészről pedig a kiváló eredmények jellemzik. Amellett, hogy tanítványaikat a legjobb tanulmányi, szakmai eredmények elérésére késztették, emberként is modellértékű példát nyújtottak számukra. Úgy gondoljuk, hogy ez az a mentori magatartás, ami az eljövendő generációkat elindítja egy értékteremtő úton, és kiemelt fontosságúnak tartjuk ennek a támogatását” – nyilatkozta Daradics Kinga, a MOL Románia ügyvezető igazgatója.

 

„A jelölések számának megkétszereződése, valamint a pályázatok színvonala egyaránt mutatja a Mentor Program iránti jelentős érdeklődést. Egyértelmű, hogy ez a program megfelel az értékes nevelői munka elimerését célzó társadalmi elvárásoknak”– nyilatkozta András Imre, a Közösségért Alapítvány ügyvezető igazgatója.

 

A Mentor Díj 2011-es kiadásának díjazottjai:

 

BĂLAN Elena Cristina, sportlövő edző, Egyetemi Sportklub, Brassó
BRATU Ion, atlétaedző, Vârtoapei Sportklub, Teleorman
CHIFOR Livia Monica, zongoratanár, Máramarosszigeti Zene- és Képzőművészeti Iskola
DOLÓCZKI Márta tanító, Hám János Római Katolikus Iskola, Szatmárnémeti
GUTH Maftei Maria koreográfus, Reduta Kulturális Központ, Brassó
GUTTMANN Mihály ny. zenetanár, Kolozsvár
KISS Lóránd kémiatanár, Sövér Elek Iskola, Gyergyóalfalu
POPESCU Dumitru, testnevelő tanár, edző, Craiovai Egyetemi Sportklub
REND Erzsébet, fizikatanár, Horváth János Iskolaközpont, Margitta
TOPIȚĂ Sorina, nevelő, Buciumi Tehetséggondozó Közösségi Központ, Iaşi
 

 

 

Mentor Díj 2012

 

A gálaműsor keretében, a díjak átadását követően, a program két szervezője: A Közösségért Alapítvány és a MOL Románia immár harmadjára is meghirdette a pályázat kiírását. Akárcsak az előző években, a jelöléseket az idei év végéig, 2012 december 31-ig lehet megtenni az alapítvány honlapján. A beérkező pályamunkákat a kiírásnak megfelelően kell összeállítani. Az erre vonatkozó részletek a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapon érhetők el.

 

További információk:
András Imre
0755-045699

 

 

A MOL Csoportról és a MOL Romániáról

 

A MOL Románia a MOL Csoport tagja. A MOL Csoport Közép-Európa egyik jelentős kőolaj- és földgázipari nemzetközi vállalata. A MOL Csoport 40 országban fejti ki tevékenységét, Európában, a Közép-Keleten, Észak-Afrikában és a FÁK tagországaiban, világszinten több mint 32 000 alkalmazottat foglalkoztat. A MOL Csoport upstream műveletei mögött több mint 70 éves, a szénhidrogének kitermelésében szerzett tapasztalat áll. Jelenleg a csoport nemzetközi szinten 11 országban végez kitermelést és 7 országban folytat termelő tevékenységet. A Csoport 5 finomítót és 2 petrokémiai egységet üzemeltet egy Magyarországra, Szlovákiára, Horvátországra és Olaszországra kiterjedő ellátási lánc integrált irányításának keretében. A MOL Csoport ezen kívül több, mint 1600 töltőállomásból álló hálózatot működtet Közép- és Délkelet-Európában. Romániában a MOL 129 tagú töltőállomás-hálózattal rendelkezik, a nagykereskedelmi és a kenőanyag eladásban folyamatos növekedés jellemzi. A MOL belépett a földgázpiacra is, a MOL Energy Trade révén. A MOL Csoport koncessziós szerződést kötött az Országos Ásványkincs Hatósággal 3 kutatási blokkra Románia nyugati részén.

 

A Közösségért Alapítvány

 

A Közösségért Alapítvány non-profit szervezet, amelyet 2008-ban Kolozsváron hoztak létre azzal a céllal, hogy a tehetség, a szorgalom, a tudás, a szolidaritás, a közösségben rejlő értékek kibontakozhassanak és hozzájáruljanak egy élhetőbb és humánusabb környezet kialakításához. Céljait az Alapítvány kulturális, oktatási, társadalmi, szabadidős, közösségi és sporttevékenységek szervezésének az elősegítésével, tehetséges gyerekek és fiatalok támogatásával próbálja megvalósítani, de oda kíván figyelni a beteg fiatalokra és gyerekekre, valamint az őket segítő szervezetekre is. Az Alapítvány kiemelt figyelmet fordít az országhatárokon átívelő együttműködési programokra, a közép-kelet-európai népek közötti partnerségi kapcsolatok megerősítésére. Az Alapítvány kuratóriuma olyan programokat kíván meghirdetni, olyan pályázatokat kíván kiírni, amelyek a fent említett célok megvalósulását szolgálják.