MOL TEHETSÉGTÁMOGATÓ PROGRAM
Pályázhatnak: 2001. január 1. és 2011. december 31. között született romániai általános és középiskolás diákok, diákcsapatok, iskolai egyletek, együttesek, amelyek sport-, illetve művészeti tevékenységüket Romániában fejtik ki.
A támogatás területe: sport és művészet (valamennyi ágazat)
A támogatás összértéke: 560.000 lej, amelyből 220.000 lej a sport kategóriában, 200.000 lej a művészeti kategóriában és 140.000 lej a 18 év fölötti korcsoportban.
A Közösségért Alapítvány a MOL Románia támogatásával meghirdeti a MOL Tehetségtámogató program 2019-es, tizennegyedik kiírását, 2001. január 1. és 2011. december 31. között született romániai diákok, diákcsapatok, iskolai sportegyletek, művészeti együttesek számára, akik/amelyek kiemelkedő teljesítményt értek el országos és nemzetközi versenyeken, és szakmai fejlődésük, pályafutásuk folytatása érdekében anyagi támogatásra van szükségük.
A támogatás módja:
Egy pályázó legtöbb 10.000 lej értékű anyagi támogatást nyerhet:
A) olyan eszközök beszerzéséhez, amelyek a pályázó sport-, illetve művészeti teljesítménye fokozásához szükségesek (nem fogadunk el tornatermek álló eszközökkel való felszerelésére szolgáló pályázatokat),
és/vagy
B) útiköltség-térítéshez annak érdekében, hogy a pályázók országos és nemzetközi versenyekre, kiállításokra, koncertekre, valamint felkészítő táborokba jussanak el.
A 18 év fölötti korcsoportban meghívásos alapon pályázhatnak azok a fiatalok, akik a program korábbi kiírásaiban már nyertek támogatást.
A pályázatok benyújtási módja: online, A Közösségért Alapítvány honlapján (www.kozossegert.ro) létrehozott személyes fiók segítségével.
A pályázatnak tartalmaznia kell a következő csatolmányokat:
1. Kitöltött pályázati adatlap
2. Eszközbeszerzés esetén: a beszerezni kívánt eszközökre vonatkozó érvényes árajánlat
3. Szülő/gyám kitöltött és aláírt nyilatkozata, amellyel hozzájárul a gyermek(ek) pályázatához
4. A felkészítő tanár/edző támogató nyilatkozata (ajánlólevél)
5. A pályázó 2018-2019-ben elért eredményei (az oklevelek/diplomák másolatai, valamint a versenyek hivatalos honlapjainak az eredményhirdetései). Az oklevelek másolatait az online felsorolás sorrendjében kell csatolni.
6. A művészeti pályázatok esetében kötelező a pályázó teljesítményét rögzítő hang- vagy képfelvételt mellékelni. Az audio-vizuális anyagokat nyilvános online felületeken (pl. YouTube, SoundCloud, OneDrive, Google Photos, saját honlap vagy blog) kell a zsűri számára elérhetővé tenni 2019. augusztus. 30-ig.
7. Opcionális – előnyt jelenthetnek: újságcikkek, sajtómegjelenések.
Megjegyzések
1. Egy pályázó csak egy pályázatot nyújthat be.
2. Csoportosan lehet pályázni a csapatsportok esetében (pl. futball, kosárlabda, kézilabda, stb.) vagy csoportosan művelt művészeti ágak esetében (pl. zenekarok, kórus, színjátszócsoportok). Csoportok vagy csapatok pályázatai esetében a csoport vagy csapat eredményei elfogadottak. A karaté (és egyéb harcművészetek) vagy az atlétika egyéni sportnak számít, és egyénileg lehet pályázni (bár ezekben a sportágakban létezik csapatverseny is, a sportot egyénileg űzik). Sporttánc esetében, tekintettel arra, hogy párban művelik, párban lehet pályázni, és a párban megszerzett okleveleket kell csatolni a pályázathoz (az űrlap csoportokra vonatkozó részét kell kitölteni).
Fontos
A hiánytalan pályázatokat a sportélet és a művészeti élet jeles személyiségeiből alkotott zsűri bírálja el, a finanszírozási javaslattétel az eddig elért eredmények, egyes esetekben a pályázók szociális rászorultsága alapján történik. A nyertesek listáját A Közösségért Alapítvány Kuratóriuma hagyja jóvá. Az Alapítvány a nyerteseket e-mailen vagy postán elküldött levélben értesíti az elért eredményről, majd támogatási szerződést köt velük. A nyertesek azt követően juthatnak a támogatáshoz, hogy aláírták és visszaküldték a szerződést a kért csatolmányokkal.
A támogatás összegét az Alapítvány a támogatási szerződésben feltüntetett bankszámlára utalja. Valamennyi nyertes pályázó köteles elszámolni a támogatási összeggel, az elszámolásra vonatkozó részleteket a támogatási szerződés rögzíti.
A pályázat eredményeit a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapon tesszük közzé 2019. augusztus 15-ig, a nyerteseket augusztus 30-ig értesítjük írásban.
Szóbeli kérdéseikre a 0752-018760 vagy a 0755-045699 telefonszámokon válaszolunk munkanapokon 10-17 óra között, írásbeli kérdéseiket a tehetsegek@kozossegert.ro e-mail címen várjuk.
Tekintettel a zsűri azon tagjaira, akik nem értenek magyarul, a jelentkezéshez szükséges típusnyomtatványokat csak román nyelven bocsátjuk a pályázók rendelkezésére, és kérjük, hogy román nyelven töltsék ki. A programmal kapcsolatos bármilyen kérdésekre azonban magyar nyelven is válaszolunk a fent említett elérhetőségeken.
A személyes adatok kezelésére vonatkozó szabályzatunk alább, valamint az online pályázati űrlapon is elérhető (lásd Informare și consimțământ prelucrare date personale, Informare și acord prelucrare date personale).
Művészeti zsűri
Hegedűművész, a kolozsvári Transilvania Filharmónia koncertmestere - elnök.
Színművésznő, a Kolozsvári Nemzeti Színház társulatának tagja, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Karának adjunktusa.
Grafikusművész, az IDEA kortárs művészeti folyóirat igazgatója.
Egyetemi tanár, a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia prorektora.
Orgonaművész, a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia tanára.
Sportzsűri
Európabajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes atléta, a sportok doktora, a Román Olimpiai és Sportbizottság kommunikációs és marketingosztályának az igazgatója - a zsűri elnöke.
Olimpiai és világbajnok vívó.
A WFK Romániai Karate Szövetség elnöke.
Nicolae Viorel Ciobanu este antrenor de înot la CS Dacia Mioveni 2012 și CSM Pitești.