Pályázati eredmények - MOL Tehetségtámogató 16. kiírás, 2021
MOL TEHETSÉGTÁMOGATÓ PROGRAM
Pályázhatnak: 2003. január 1. és 2013. december 31. között született romániai általános és középiskolás diákok, diákcsapatok, iskolai egyletek, együttesek, amelyek sport-, illetve művészeti tevékenységüket Romániában fejtik ki.
A támogatás területe: sport és művészet (valamennyi ágazat)
A támogatás összértéke: 560.000 lej, amelyből 220.000 lej a sport kategóriában, 200.000 lej a művészeti kategóriában és 140.000 lej a 18 év fölötti korcsoportban.
A Közösségért Alapítvány a MOL Románia támogatásával meghirdeti a MOL Tehetségtámogató program 2021-es, tizenhatodik kiírását, 2003. január 1. és 2013. december 31. között született romániai diákok, diákcsapatok, iskolai sportegyletek, művészeti együttesek számára, akik/amelyek kiemelkedő teljesítményt értek el országos és nemzetközi versenyeken, és szakmai fejlődésük, pályafutásuk folytatása érdekében anyagi támogatásra van szükségük.
A támogatás módja:
Egy pályázó legtöbb 10.000 lej értékű anyagi támogatást nyerhet:
A) olyan eszközök beszerzéséhez, amelyek a pályázó sport-, illetve művészeti teljesítménye fokozásához szükségesek (nem fogadunk el tornatermek álló eszközökkel való felszerelésére szolgáló pályázatokat),
és/vagy
B) útiköltség-térítéshez annak érdekében, hogy a pályázók országos és nemzetközi versenyekre, kiállításokra, koncertekre, valamint felkészítő táborokba jussanak el.
A 18 év fölötti korcsoportban meghívásos alapon pályázhatnak azok a fiatalok, akik a program korábbi kiírásaiban már nyertek támogatást.
A pályázatok benyújtási módja: online, A Közösségért Alapítvány honlapján www.kozossegert.ro létrehozott személyes fiók segítségével.
A pályázatnak tartalmaznia kell a következő csatolmányokat:
- Kitöltött online pályázati adatlap
- Eszközbeszerzés esetén: a beszerezni kívánt eszközökre vonatkozó érvényes árajánlat
- A felkészítő tanár/edző támogató nyilatkozata (ajánlólevél)
- A pályázó 2020-2021-ben elért eredményei (az online adatlapon kitölteni). Az elért eredményeket az oklevelek másolataival vagy a versenyek hivatalos honlapjainak eredményhirdetésével kell igazolni. Az oklevelek másolatait az online felsorolás sorrendjében kell csatolni.
- A művészeti pályázatok esetében: online művészeti portfolió, amelyben megtekinthetők a pályázó teljesítményét rögzítő hang- vagy képfelvételek. Az audio-vizuális anyagokat nyilvános online felületeken (pl. YouTube, SoundCloud, OneDrive, Google Photos, saját honlap vagy blog) kell a zsűri számára elérhetővé tenni 2021. augusztus. 30-ig.
- Opcionális – előnyt jelenthetnek: újságcikkek, sajtómegjelenések.
- Opcionális – előnyt jelenthet: ajánlás a sportélet vagy művészeti élet egy híres belföldi vagy külföldi személyiségétől.
Érvénytelennek nyilvánítjuk azokat a pályázatokat, amelyek nem tartalmazzák a kötelező csatolmányokat.
Megjegyzések:
- Egy pályázó csak egy pályázatot nyújthat be.
- Csoportosan lehet pályázni a csapatsportok esetében (pl. futball, kosárlabda, kézilabda, stb.) vagy csoportosan művelt művészeti ágak esetében (pl. zenekarok, kórus, színjátszócsoportok). Csoportok vagy csapatok pályázatai esetében a csoport vagy csapat eredményei elfogadottak. A karaté (és egyéb harcművészetek) vagy az atlétika egyéni sportnak számít, és egyénileg lehet pályázni (bár ezekben a sportágakban létezik csapatverseny is, a sportot egyénileg űzik). Sporttánc esetében, tekintettel arra, hogy párban művelik, párban lehet pályázni, és a párban megszerzett okleveleket kell csatolni a pályázathoz (az űrlap csoportokra vonatkozó részét kell kitölteni).
Fontos:
A hiánytalan pályázatokat a sportélet és a művészeti élet jeles személyiségeiből alkotott zsűri bírálja el, a finanszírozási javaslattétel az eddig elért eredmények, egyes esetekben a pályázók szociális rászorultsága alapján történik. A nyertesek listáját A Közösségért Alapítvány Kuratóriuma hagyja jóvá. Az Alapítvány a nyerteseket e-mailen vagy postán elküldött levélben értesíti az elért eredményről, majd támogatási szerződést köt velük. A nyertesek azt követően juthatnak a támogatáshoz, hogy aláírták és visszaküldték a szerződést a kért csatolmányokkal.
A támogatás összegét az Alapítvány a támogatási szerződésben feltüntetett bankszámlára utalja. Valamennyi nyertes pályázó köteles elszámolni a támogatási összeggel, az elszámolásra vonatkozó részleteket a támogatási szerződés rögzíti.
A pályázat eredményeit a www.pentrucomunitate.ro és a www.molromania.ro honlapon tesszük közzé 2021. augusztus 15-ig, a nyerteseket augusztus 30-ig értesítjük írásban.
Szóbeli kérdéseikre a 0752-018760 vagy a 0755-045699 telefonszámokon válaszolunk munkanapokon 10-17 óra között, írásbeli kérdéseiket a tehetsegek@kozossegert.ro e-mail címen várjuk.
Tekintettel a zsűri azon tagjaira, akik nem értenek magyarul, a jelentkezéshez szükséges típusnyomtatványokat csak román nyelven bocsátjuk a pályázók rendelkezésére, és kérjük, hogy román nyelven töltsék ki. A programmal kapcsolatos bármilyen kérdésekre azonban magyar nyelven is válaszolunk a fent említett elérhetőségeken.
A személyes adatok kezelésére vonatkozó szabályzatunk az online pályázati űrlapon érhető el, nem szükséges külön feltölteni (lásd Informare și consimțământ prelucrare date personale, Informare și acord prelucrare date personale).
Művészeti zsűri
Hegedűművész, a kolozsvári Transilvania Filharmónia koncertmestere - elnök.
Színművésznő, a Kolozsvári Nemzeti Színház társulatának tagja, a Babeș-Bolyai Tudományegyetem Színház és Televízió Karának adjunktusa.
Grafikusművész, az IDEA kortárs művészeti folyóirat igazgatója.
Egyetemi tanár, a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia prorektora.
Orgonaművész, a kolozsvári Gheorghe Dima Zeneakadémia tanára.
Sportzsűri
Európabajnok, olimpiai és világbajnoki ezüstérmes atléta, a sportok doktora, a Román Olimpiai és Sportbizottság kommunikációs és marketingosztályának az igazgatója - a zsűri elnöke.
Olimpiai és világbajnok vívó.
A Temesvári 1. sz. Iskolás Sport Klub úszóedzője
Sportújságíró, Gazeta Sporturilor